Choď na obsah Choď na menu

Volejbalová nedeľa 5.8.2012

V nedeľu 5.8.2012 sa naša skupina - holdujúca tiež volejbalu, zúčastnila volejbalového turnaja štyroch v poľskej Komanczi, kde už od piatka 3.8. prebiehali oslavy 500 rokov prvej písomnej zmienky o Komanczi. Boli sme tam na pozvanie kalinovského starostu p. Kocana Jozefa /reprezentovali sme teda Kalinov/. Vójt gminy Komancza p. Bielawka Stanislaw otvoril turnaj niečo po deviatej hodine a poprial nám veľa úspechov v zápolení a šťastný zdarný koniec turnaja. Turnaj sa hral v telocvični mietného gymnázia za účasti mužských družstiev z Cisny, Lupkowa, domacej Komanczi a nášho zmiešaného družstva. Boli sme jediní, ktorí nastúpili bez zábran s dvomi dievčatami v poli. Vďaka našim dobrým výkonom a bodovému ohodnoteniu za každý vyhraný set sme skončili celkovo na výbornom druhom mieste. Naši súperi boli viac než zdatní, mladí a plní energie. U nás však bola lepšia psychika a skúsenosť. Aj preto sme dvakrát hrali trojsetové zápasy a jeden suveréne na 2:0. Po krátkom pohostení a oddychu sme išli do asi 70 km vzdialenej Bircze, kde bol športový deň gminy Bircza. Vojt gminy nás pozval pri tejto príležitosti na volejbalový zápas  Lesnikom Bircza - Balturs Medzilaborce. Opäť sme nastúpili s dvomi nahrávačkami proti mladým chlapcom, smečujúcim o sto-šesť. Zápas sme viedli 2:0, potom p1220039.jpgdomáci vyrovnali na 2:2 a v rozhodujúcom  piatom sete sme zvíťazili 15:12 a teda celý zápas 3:2. Hneď po zápase nám vójt gminy Bircza p. Jozef Zydownik odovzdal za "1. miesto" , teda za víťazstvo v ťažkom ale vynikajúcom volejbalovom zápase. Našé poďakovanie partí p. Mariánovi Škovranovi, bývalému starostovi Čabín, vďaka ktorému sme dostali pozvanie na tento prestížny volejbalový zápas.